Ankara Site Bina YönetimiAnkara Site Bina YönetimiAnkara Site Bina Yönetimi
7/24 Arayabilirsiniz...
info@eminolgrup.com
Çankaya/ANKARA

Muhasebe Hizmetleri

Muhasebe Hizmetleri

Eminol Grup Ankara Site Bina Yönetim Hizmetleri olarak Muhasebe Hizmetleri 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre apartman, site veya tesis yönetiminin mali yıl bütçesinin, Kat Malikleri Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edilmesi gerekir. Yönetim Kurulu, Genel Kurulda kabul edilen mali yıl bütçesini, İşletme Projesi’ni hazırlar ve site sakinlerine tebliğ eder. Kesinleşmiş İşletme Projesi çerçevesinde toplanacak avans ve aidatlar sitenin mali bütçesini oluşturur. Bu kapsamda;
Apartman veya Sitenize ait banka hesaplarının takibini yapmak,

Ödenmesi gereken faturaları zamanında ödemesini yapmak,

Daire sakinleri borçlu listelerini ve aylık gelir gider tablosunu her ay bina/site ilan panolarına asmak,

Aidat / yakıt/su bedellerinin düzenli bir şekilde tahsil edilmesini sağlamak, ve her ay borç bilgilendirme sms ve mail göndermek

Aidat/yakıt/su bedellerini yatırmayan sakinlere borçlarını telefon ve/veya SMS vasıtasıyla bildirmek,

Aidat/yakıt/su bedellerini yatırmayan sakinleri avukata bildirmek ve bedelleri hukuki yollarla tahsil etmek,

Site görevlileri ve temizlik personellerinin SGK işlemleri takip etmek ve maaş ödemelerini yapmak,

Gelir ve giderleri işletme defterine işlemek.

İnternet üzerinden üye giriş sistemi ile apartman/siteniz ile ilgili yapılan her türlü işlemi 7 gün 24 saat takip edebilir, mevcut aidat-avans borç ve ödeme durumuzu öğrenebilir, binanız ile ilgili yapılan ödemeler, gelirler, toplantılarda alınan kararlar ve duyurular konusunda bilgilendirilirsiniz.

Aidat Takibi

Aidatların toplanması için bankada site namına hesap açılır,

Elden para toplanmaz ve tüm ödemeler banka hesabına yapılır,

Apartman yönetimi, site yönetimi ve bina yönetimi aidat hesaplama sırasında aidatların kat maliklerinden ve kiracılardan ayrı hesaplama usullerine göre toplanması gerektiği hususu dikkate alınarak, hizmetlerin en uygun maliyetle temin edilmesi esası gözetilerek hesaplanan aidatlar yıllık işletme projesinde belirtilir ve kat maliklerinin onayına sunulur. Kat maliklerince kabul edilen aidatlar karar defterine yazılır ve onaylanır.

Site/apartman sakinleri, kendi dairelerinin borçlarını ve ödemelerini; cep telefonu ve tablet uyumlu olan internet sitemizden takip edebilirler, duyuruları okuyabilirler. Ayrıca her ay duyuru panolarına asılacak bir çizelgeden site/apartman sakinlerinin hepsinin borç ve ödemelerini görebilirler.

SİTE SAKİN GİRİŞİ